Titanyum Çinko Kaplama

Çinko Kenet Sistemi

Titanyum Çinko Çatı ve Cephe Kaplama Malzemesi kendi kendini doğal yollarla koruyan kesinlikle demir içermeyen bir metal alaşımdan üretiliyor. Natural (parlak) halde uygulanırsa zamanla açık gri renkteki patine oluşuyor. Böylece atmosfer etkisine (CO2, nem, yağmur vb.) karşı kendini koruyor.

Çok esnek ve aynı zamanda dayanıklı olan Titanyum Çinko, en karmaşık olan tasarım formlarını kolaylıkla alıyor, hiçbir çatlamaya uğramadan 180 derece bükülebiliyor. Günümüzün mimarisine yapılarda kompleks ve şaşırtıcı şekillerin oluşmasına olanak tanıyarak katkıda bulunuyor. Titanyum Çinko, optimum mekanik ve fiziksel özellikler elde edebilmesi için titanyum ve bakırla alaşım yapılarak üretiliyor. Bakır alaşımın yırtılma dayanımı arttırıyor, bükülme sırasında kırımlaya karşı daha dayanıklı hale getiriyor.

Titanyum ise malzemeleri genleşme kat sayısını düşürüyor, metal yoğunluğu önlüyor, potlaşmaları minimize ediyor. EN 1179 Standardına uygunluk gösteriyor. Titanyum Çinko plaka (levha) veya rulo şeklinde üretiliyor. Kalınlıkları 0.65 mm, 0.70 mm, 0.80 mm olacak şekilde 1000x2000 mm'lik levhalar ya da genişliği 50 cm ve 65 cm boyu 3000-4000 cm rulolar halinde temin edilebiliyor.

Titanyum Çinko doğal halinin yanında, açık gri, siyaha yakın gri, kırmızıya dönük gri, maviye dönük gri ve yeşile dönük gri renklerde de patinalı olarak üretiliyor. Titanyum Çinko kırsal alanlarda 100 yıl, orta kirlilikteki bölgelerde 80 yıl, sahil bölgelerde 70 yıl, hava kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde ise 50 yılı aşkın bir ömre sahip.

Titanyum Çinko malzeme kullanmak isteyen mimarlara ve kullanıcılara yönelik olarak projelendirme ve uygulama sırasında detay çizimleri üretici firmanın mimari ofisi tarafından hazırlanıyor ve uygulama sırasında ekspertiz hizmeti veriliyor.